GTA gra, w którą kiedyś chciał zagrać każdy i prawdopodobnie grał. Rockstar postanowiło sprostać oczekiwaniom graczy i zaproponowało powrót do świata GTA. Obecnie w sieci edycja jest mocno krytykowana. Jednak miłośnicy starych dobrych gier na pewno docenią to dziełko.


Grand Theft Auto The Trilogy – The Definitive Edition będzie dobrym prezentem dla ludzi, którzy cenili sobie ten tytuł. Omawiana gra komputerowa to prawdziwy sentyment dla wielu z nas. Być może dotkniętych hejtem jaki wylał się na nasz świat dzieciństwa.
Wiele osób szuka gier komputerowych, które przypominają im ich ulubione tytuły z czasów dzieciństwa. Kiedyś komiksowe rysunki wzbudzały zachwyt i chęć znalezienia podobnej dziewczyny jak ta z okładki GTA. Kiedyś myślano jak wywinąć się ze szkoły żeby sobie pograć w tym ciekawym świecie. Nostalgia może ogarnąć każdego, kto pamięta te czasy. Ludzie, którzy nie grali wcześniej w tę grę na pewno jej nie docenią.
Jakość tej gry, w czasach, gdy była ona nowością, sięgała szczytów. Nie można więc poruszać się po świecie GTA z wizją gier jakie teraz powstają. To tak jakby oczekiwać, że wędrówka po czasach średniowiecza odbywa się na pieszo a nie na jeżdżących przy pomocy silnika hulajnogach.


Zwiastun jaki udostępniło studio zajmujące się produkcją tego tytułu, prezentuje nam niezły, nieco mafijny klimat. Remaster GTA oddaje sedno dawnych czasów, gier i samego prezentowanego tytułu. Widzimy grafikę jeszcze 2D ale powoli zbliżającą się do swoich lepszych odpowiedników, podrasowane tekstury miast, twarze NPCów i bohaterów. Jest to nieco podrasowana wersja GTA z czasów jej powstania. Jeszcze nie ma na całe szczęście innego wymiaru. Do miast twórca przyłożył się znakomicie, zadbał o drobne szczegóły, cieniowanie etc. Wszystko wygląda bajecznie dopracowanie. Grand Theft Auto to przecież gra oparta na miastach. Dusza oryginalnego tytułu jest zachowana a to przecież najważniejsze w remasterach. Oderwanie wzroku od ekranu będzie trudne. Jednak wielu graczy, którzy przyznają, że wcześniej nie grało w tę grę, uważa, że rozwiązania są przestarzałe, istnieje masa Bugów a optymalizacja jest zbyt skomplikowana. Zapewne wynika to z faktu, że nie mieli możliwości doświadczać takiej gry przed boomem technologicznym.


Twórcy postawili na zróżnicowanie jakościowe i dlatego graczom urodzonym z laptopami w ręku, trudno jest przyzwyczaić się do sytuacji, w której bohater jest pięknie zrobiony, a poboczne NPC wyglądają prawie jak w starszej wersji Grand Theft Auto. Jasność obrazu w grze można dostosować do własnych upodobań. Autorzy pomyśleli o tych graczach, którzy lubią bardzo rozświetlone obrazy w grach komputerowych.
Podsumowując gra Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition jest doskonałym rarytasem dla fanów całej serii, szczególnie Vice City i San Andreas. Propozycja grania w tę grę jest dobrym posunięciem ze strony twórców, którzy umożliwili fanom całej serii powrót do lat dzieciństwa, wspomnień i sentymentów. Jeżeli miałeś kiedyś do czynienia z pierwszą wersja tej gry, to zauważysz liczne atuty tego tytułu.