Od pewnego czasu popularność Escape Room wzrosła. Dla wielu jest to forma rozrywki umysłowej. W praktyce jest to gra, która polega na zamknięciu w pokoju kilku osób, które muszą rozwiązać zagadki, aby w ogóle móc wyjść z pokoju.

Reguły gry

Kilka osób jest zamykana w pomieszczeniu na klucz. W pomieszczeniu są przygotowane zagadki dla uczestników. Żeby wydostać się z pokoju trzeba rozwiązać wszystkie zagadki i mamy na to ok 60 minut. Z reguły w grze może brać udział ok 4-6 osób.

Jakie są rodzaje escape roomów?

Każdy escape roomy mają swoją tematykę np. w klimatach horroru, gdzie trzeba wydostać się z pokoju. Są również tematyce kryminalnej gdzie w tym trzeba znaleźć dowody śledztwa by się wydostać z pomieszczenia. Również są escape roomy w tematyce geograficznej czy również kryminalne lub realia znanych filmów.

Jakie zagadki są rozwiązywane, żeby wydostać się z pomieszczenia?

Zagadki są zróżnicowane. Polegają na znalezieniu skrzynek lub szuflad zamkniętych na klucz lub zaszyfrowanych. Należy znaleźć do nich klucze lub szyfr. Są również takie pomieszczenia gdzie nie ma kluczy i zagadki trzeba rozwiązać logistycznie np. rebusy, zagadki.

Czy łatwo jest się wydostać z pokoju?

W każdym escape roomów są kamery i pracownicy obserwuje naszą grę. Jeśli będziemy mieli kłopoty z wydostaniem się możemy uzyskać podpowiedź.

A jeżeli chcesz znaleźć się w imponującym escape roomie, koniecznie odwiedź najlepsze atrakcje w Warszawie.

Dla kogo jest taka zabawa?

Do wejścia do escape roomów nie wymaga się pełnoletności w zabawie mogą brać udział nastolatkowie. Nie trzeba być prymusem i znać się na fizyce, chemii czy matematyki. W tej grze trzeba być wzrokowce, liczy się spostrzegawczość.

Ile kosztuje wejście do escape room?

Taka godzinna zabawa będzie nas kosztowała ok 100 do 150 zł w zależności od miasta. Cała kwota jest dzielona na całą grupę uczestników.