Gdy król poszukuje największego pechowca, gdy wiedźma planuje swoje czarne sztuki i gdy kochana babcia próbuje znaleźć odpowiednią partię dla swojego wnuczka, okazuje się, że tym jedynym i największym z pechowców na tym padole jest właśnie Iwan. To kowal, który w najbardziej pechowy sposób stracił jedną dłoń, który jest starym kawalerem bez widoków na przyszłość i którego wiedźma obrała za swojego nowego posłańca i popychadło. Jak walczyć z taką niesprawiedliwością? Jak nie dać się zabić w kolejnych zlecanych nam misjach nie do wykonania? I jak powiedzieć starej babci, że życie kawalera jest nam jak najbardziej na rękę?

Duże problemy małego kowala

Tak właśnie Iwan, który jak zwykle chciał być pomocny dla innych, wplątał się w kabałę, z której wyskoczyć się nie da. Zwrócił na siebie uwagę najpotężniejszych istot i władców w swoim staro słowiańskim świecie. Dał się wkopać w zadania, których przecież nie da się wykonać. Balansuje pomiędzy życiem a śmiercią na łasce prastarej wiedźmy i swojego cara. A żeby tego było mało, jego ukochana babcia wciąż czeka aż znajdzie sobie żonę.

W przyjemnej oprawie i z humorem

Yaga to świetnie przedstawiona opowieść przekazana z niebywałym humorem i okraszona ładną, dwuwymiarową grafiką. To gra action RPG, w której gracz wciela się w rolę najbardziej pechowego kowala na świecie. Przez przypadek znajduje się w centrum wydarzeń w świecie słowiańskiego folkloru i dawnych wierzeń pochodzących z tamtego rejonu. Musi poradzić sobie z mocarzami, którzy co rusz wysyłają go z nowym zadaniem. Skupia się na głównej misji, przy okazji wykonując szereg pobocznych zleceń. Poprawia własną reputację wśród Słowian, dzięki czemu dostaje więcej informacji i lepsze ceny.

Crafting, magia, umiejętności

Ważną rolę w grze odgrywa także crafting oraz magia. Użycie talizmanów może podnieść zdolności Iwana lub poprawić jego nadwątlone szczęście. Zbyt częste używanie sztuczek niestety prowadzi do zwiększenia się pecha postaci, przez co musi sobie radzić z większą ilością przeciwników, trudniejszymi przeciwnikami i innymi zdarzeniami, które mogą mieć wyraźny wpływ na rozgrywkę.