Gra dedykowana PS5, XBOX Series X o motywie symulatora wyścigowego. Twórcą gry jest Milestone. Grafika 3D godna uwagi. Wyścigi motorowe, które po raz pierwszy anulują okrążenie, gdy gracz oszukuje. Wejdź za kółko i poprowadź swój pojazd do zwycięstwa. Pozwól sobie na chwilę chwały. Twoi znajomi na pewno grali w tę grę już wiele razy, spędzają na graniu przecież wiele godzin dziennie.

Ride 4 powstało dość szybko. Jak informują media gra ta miała być wprowadzona jak najszybciej, aby uzyskać swoje miejsce na najnowszej konsoli PS5, dzięki czemu Milestone miało zyskać więcej punktów na drodze do 1 ligii twórców gier.

Dzisiaj już nikogo nie dziwią trójwymiarowe motory i bardzo realistyczna oprawa krajobrazu, który jest widoczny na wyścigach. Jednakże jest to ogromny plus produkcji Ride 4, ponieważ grafika jest naprawdę przyjemna dla gracza. Szczególną uwagę przykuwają detale przy jednoczesnej lepszej jakości modeli i tekstur, bajkowych pojazdów wyścigowych. Grafika jest tak dopracowana, że nawet dalekie obiekty widać jak w świecie rzeczywistym. Na PlayStation5 i Xbox Series X gra powinna chodzi 60 klatek na sekundę, a to naprawdę dużo!

Gra Ride 4 jest wyposażona w dwa tryby: single player i multiplayer. Single player oferuje zadania, które składają się na większe zadania, za które zdobywa się punkty. Punkty są ważne, to one umożliwiają dotarcie na szczyt zmagań motocyklowych. Gracz rozpoczyna grę z Yamahą R3 i jego zadaniem jest zdobywanie lepszych motocykli, które umożliwią mu szczytowe miejsce w rankingach wyścigów motorowych.

Gracz ma do wyboru grę na czas by przejechać czysto okrążenie, wyścig – musi wygrać starcie z innymi graczami bądź komputerowymi motorami, przejazd po optymalnej linii toru – trzeba zdobywać tzw. checkpointy, oraz gonitwa w której gracz musi utrzymać swoją pozycję – najlepiej lidera, w wyścigu. Co bardzo interesujące gra Ride 4 zawiera oprogramowanie, które zmusza gracza do trzymania się toru, gdy ten zjedzie poza tor, automatycznie ma niezaliczone okrążenie. Tak jest, trzeba trzymać nerwy na wodzy i umieć kierować motorem, jak na prawdziwych wyścigach.