PlayStation 2 to jest jedna z najlepszych konsol w historii, na którą swego czasu powstało wiele ciekawych tytułów. Wiele też tych tytułów było i jest tylko na PS2 takie tytuły jak God of War to jedna z tych gier, która wyszła tylko na PS2. Oczywiście każdy ma odmienny gust, ale według opinii ludzi i wiele, ale to wiele innych czynników wchodzących w grę można wytypować trzy najciekawsze gry na PS2.

1. Altered Beast.

Pierwsza ów gra powstała we wczesnych latach. Dokładnie w 1988 roku na automaty. W późniejszym czasie została stworzona na NES czy GBA, a w 2005 roku zadebiutowała na PS2. Owa gra opiera, się w szczególności na bijatyce gdzie nasz bohater może, przemieniać się w wiele gatunków bestii. Gra ta jest bardzo lubiana przez graczy, którzy głównie grają w bijatyki.

2. Darkwatch

Gra FPS, która pojawiła się na PS2 i XBOX. Miała swoją premierę parę lat temu a dokładnie w 2005 roku. Jest to gra oparta na mrocznych klimatach, w gatunku FPS, horror. Nasz główny bohater walczy z różnymi potworami typu nieumarli czy też wampiry. Gra została stworzona bardzo solidnie, ale też posiada, swoich silnych bossów co zyskuje, w uznaniach innych graczy. Fabula została oparta solidnie, ale nie posiada jakoś szczególnego arcydzieła. Jednak na tamten rok gra trzymała się bardzo wysoko.

3. Serious Sam: Next Encounter

Jest to bardzo znany tytuł FPS, którego możemy dostać na PC. Charakterystyczna część owej gry opiera się na zabijaniu, a można bardziej rzec, że jest to wlewanie się wrogów na naszego głównego bohatera z różnych stron. Gra posiada, też wiele zestawów broni. W 2004 roku powstał Serious Sam, także na konsole PS2 i GC. Gra opiera się na licznych walkach z wrogami, jak i bossami w grze.

3 wyżej wymienione tytuły to jedne z najlepszych gier na PS2, których było i jest tysiące. Podobnego zdania są redaktorzy portalu www.beztajemnic.pl, którzy również umieścili te gry na czele rankingu. Każdy ma inny gust, więc dla kogoś będą to trzy najlepsze gry a dla innej osoby nie. Warto znać swój gust i poznać swoje perełki z dawnych lat.