Wśród księżyców Saturna nie ma takiego drugiego jak Tytan.
“Industries of Titan” przenosi nas w daleką przyszłość, gdzie ludzie dokonali kolonizacji Układu Słonecznego. Tu gracza zajmuje się budowaniem silnego gospodarczo miasta na odległym księżycu, by zagwarantować stabilny rozwój. Prócz wydawania decyzji o nowych budowach, trzeba nam także rozszerzyć działalność o rozbudowę militarnej floty statków, które wykorzystamy, by bronić się przed atakami konkurencyjnych korporacji lub zaatakować je, gdy tego się nie spodziewają.


Zarządzanie zasobami


Jednym z głównych założeń rozgrywki jest zarządzanie zasobami, wydobywanie ich, sprzedaż, przetworzenie, wykorzystanie. Rozwój z początku malutkiej metropolii zależy w dużej mierze od naszych zdolności gospodarczych, dzięki którym będziemy w stanie zagwarantować sobie stabilny wzrost. Przybycie do miasta pierwszych kolonistów to jeden z najważniejszych momentów – pierwszy kamień milowy na długiej liście osiągnięć.


Chęć do pracy


Poza zadaniami gospodarczymi jesteśmy także zobowiązani do zaspokajania potrzeb naszej siły roboczej. Zadowoleni pracownicy to wydajni pracownicy. Zwiększenie zaangażowania, chęci do wysiłku, wsparcia wspólnej sprawy to zadanie dla dobrego zarządcy, który pamięta, dzięki komu ma swój stołek i dla kogo to wszystko robi.


Walka


Z dyplomatycznego punktu widzenia pośród tych, którzy chętnie zobaczyliby nas na kolanach, znajdziemy wiele korporacji oraz zalążki rebelianckie. Walka o dominację w kosmosie i na Tytanie jest realna, a zagrożenia ze strony przeciwników nie da się bagatelizować. Dlatego też trzeba przygotować militaria, flotę, którą da sobie radę z każdym przejawem agresji wobec naszego przedsięwzięcia.
Tytan to bogactwo zasobów, których nie można pozostawić niewykorzystanych. Dobry zarządca potrafi nie tylko rozbudować miasto, ale także je utrzymać.


Dominacja


“Industries of Titan” jest grą strategiczną z elementami starć RTS, stworzoną w nieco ciemnej, choć ładnej oprawie graficznej. Z izometryczną kamerą, z rzutem oka na powierzchnie, ze stale rozbudowującym się miastem, zadaniami militarnymi i dyplomacją, drzewem rozwoju technologicznego i możliwością osiągnięcia gospodarczej dominacji nad przeciwnikami.